Výměna oleje v automatických převodovkách

V rámci rozšíření služeb našeho autoservisu nabízíme zákazníkům od října 2020 profesionální

provedení kompletní výměny olejové náplně v automatických převodovkách všech typů.

Při provozu automobilu ztrácí postupně olejová náplň v automatické převodovce deklarované vlastnosti. Snižuje se viskozita oleje a dostávají se do něj drobné částice vzniklé vzájemným kontaktem pohyblivých částí převodového mechanizmu, což ve svých důsledcích může nejprve vést ke zhoršení funkčnosti převodovky projevující se např. rázy při řazení, nepravidelným řazením apod. Přehlížení těchto projevů pak podle druhu převodovky vede k finančně náročným a obtížně odstranitelným závadám například na hydrodynamickém měniči momentu, lamelových spojkách, planetovém soukolí i elektronických částech převodovky. Doporučujeme proto provést výměnu oleje v automatické převodovce u nového vozu po najetí 100 000 km a poté každých 60 000 km.

Náš servis k tomu disponuje výměníkem převodového oleje pro automatické převodovky GD-606, kterým je možné provádět výměnu chladicího oleje v převodovkách, měničích točivého momentu a chladičích oleje v co nejkratším čase a s mírou výměny oleje víc než 90%.

Celý proces výměny je řízen počítačem a je tak zaručena vysoká přesnost vyčerpání starého i doplnění nového oleje. K příslušenství zařízení patří široká škála konektorů, které nám umožňují provést výměnu nebo doplnění oleje u většiny evropských, amerických (včetně velkých „pick-upů“) i asijských modelů automobilů. Jsme tak tedy schopni vyřešit i různé problémy způsobené neodbornou výměnou převodového oleje a zlepšit tak pracovní prostředí převodovky a tím i zásadně prodloužit její životnost.

Cena výměny oleje v automatická převodovce se liší podle značky vozidla, množství oleje a typu filtru.