DPF/FAP off

Odstranění filtru pevných částic

CO JE FILTR PEVNÝCH ČÁSTIC

Filtr pevných částic (anglicky DPF – diesel particulate filter, resp. francouzsky FAP – filtre a particules) je zařízení, které má za úkol zachytit ve výfuku pevné částice splodin a zvýšit tak emisní čistotu dieselových vozidel. Jako první začala tyto filtry montovat do svých vozidel automobilka Peugeot/Citroen, postupem času se pak přidaly i další automobilky, včetně u nás nejrozšířenější Škodovky, kdy byly tyto filtry nejprve jako příplatková výbava, později se staly povinnou součástí.

MÁTE PROBLÉMY S FILTREM PEVNÝCH ČÁSTIC ( DPF / FAP off )

Pokud máte problémy s filtrem pevných částic ( časté závady s následným snížením výkonu a zvýšením spotřeby, nákladná údržba, nutnost výměny poškozeného filtru pevných části), můžeme provést jeho mechanické i elektronické odstranění a to u většiny dieselových motorů. Jedná se však, dle platné legislativy, o dočasné řešení.

Elektronické odstranění systému DPF / FAP provádíme přeprogramováním software řídící jednotky motoru, kde je vyjmuta kompletní softwarová strategie DPF / FAP filtru ( funkce regenerace, měření tlakových a teplotních sond, omezování výkonu motoru). Nepoužíváme emulátory sond, které mohou po čase chybovat. V případě aktualizace sw ř.j. motoru v autorizovaném servisu poskytujeme zdarma opětovné vyjmutí DPF / FAP filtru pevných částic i z nového sw.

Odstraněním filtru pevných částic se zvýší průchodnost výfukového potrubí, což příznivě působí na výkon motoru a spotřebu paliva. I takto upravená vozidla nemaji problém na emisních kontrolách.

Cena ODSTRANĚNÍ FILTRU PEVNÝCH ČÁSTIC

Cena za odstranění filtru pevných částic nebo jeho vypnutí se pohybuje od 5 500,- Kč do 12 000,-Kč dle typu vozidla.